Vytvoriť domov, kde nielen moji spoluobčania, ale aj naši milí hostia a turisti sa budú cítiť vynikajúco. Takto vytvoriť prostredie, ktoré druhých bude príťažlivé a atraktívne, pričom pre nás, obyvateľov Dunajskej Stredy bude tým, na čo budeme môcť byť oprávnene hrdí a bude pre nás samotným domovom.

Magyar 7 - Csallóközi Vásár

Hagyományosan új ötletekkel

Az idén szeptember 20-23-a között kerül megrendezésre Dunaszerdahelyen a 38. Csallóközi Vásár. Ennek kapcsán beszélgettünk Hájos Zoltánnal, a város polgármesterével.

– Ez a hagyományos vásár fesztiválhangulatú, hiszen évről évre egyre színesebb programmal jelentkezik, egyre több résztvevővel, egyre nagyobb területen és egyre több látogatóval.  A népszerűségét az is jelzi, hogy eddig a befejezése utáni héten már arról érdeklődtek az árusok, mikor kerül megrendezésre a következő, és hogyan lehet rá helyet foglalni. Tehát nemcsak a nagyközönség érdeklődését élvezi, hanem a vásárosok részéről is nagy az igény rá Az idén természetesen ismét birtokba veszik a területet az étel- és italárusok, a kézművesek és egyéb, különféle vásári árut kínáló piacosok. Hiszen minél nagyobb a kínálat, annál több érdeklődő érkezik – kezdte a tájékoztatást Hájos Zoltán. – A kulturális kísérőprogramokra is nagy figyelmet fordítunk. Volt egy időszak, amikor a képviselők egy részének az volt a véleménye, hogy nem kell sztárvendéget hívni, hiszen a régiónkban is vannak, akiknek teret adva jó szórakozást tudunk biztosítani a nagyérdeműnek. Ekkor szereztünk egy fontos tapasztalatot, s levonhattuk a következtetést, hogy amikor kevés jeles, közismert és közkedvelt előadót hívtunk meg, akkor elmaradt az a látogatókör, amely kimondottan a nagy nevekre kíváncsi. Ezért mindenképpen fontos, hogy sztárelőadókat is meghívjunk. Ez a vásár kereskedelmi része. Ami számunkra nagyon fontos, amiért szükséges a vásárt minden évben megrendezni, az pedig a közösségépítő ereje. A Csallóköz olyan terület, ahol tömbben él a magyarság, ezért külön figyelünk arra, hogy a vásárt kísérő programokban helyet kapjon a magyar hagyományőrzés, a magyar kultúra bemutatása és a magyar lelkület megerősítése. Ezt a célt kívánjuk elérni a kiváló magyar előadóművészek meghívásával. Hiszen a Szenctől Ipolyságig vonuló részről érkeznek ide látogatók, sőt az országhatáron túlról is. Sok turista keresi fel ilyenkor városunkat, akik igénybe veszik a szállásadók szolgáltatásait, így ez a rendezvény lehetőséget nyújt a turizmus fellendülésére is. A 38. vásáron a gyermekek számára kisállat-kiállítással és állatsimogatóval is kedveskedünk, és kézművesfoglalkozásokon is kipróbálhatják magukat. Lesz egy eredeti vásári hangulatot nyújtó program is: Tatai Róbert, a Csallóköz mesterszakácsa ökörsütésre készül, ami remélhetőleg egy igazi fénypontja lesz a vásárnak. A borok utcájában pedig a borlovagokkal együttműködve minőségi és kézműves borokat kínálunk, ezáltal is népszerűsítve a kulturált borfogyasztást. A belépés természetesen ingyenes, és maximálisan odafigyelünk majd a közönség komfortjára és a megfelelő tiszta környezetre. Hiszem és remélem, hogy mindenki megtalálja a számítását ezen a sokszínű rendezvényen. Mai rohanó világunkban nincs idő egymásra, egy ilyen vásár összehozhatja az embereket, és új ismeretségek is köttethetnek. Jöjjenek el városunkba és legyenek részesei a vásári forgatagnak! A jövőbe nézve pedig már most azon gondolkodunk, milyen legyen a következő vásár. Mindig a hagyományokra építünk, mégis új ötleteket elemekkel szeretnénk jobbá, érdekesebbé tenni minden egyes csallóközi vásárt – fejezte be a polgármester.